fbpx

Jde to… koučink Vás v tom může podpořit…

Téma, jak být pánem/paní svého času a obecně time management, je nejčastější, s čím ke mně klienti na koučink přichází. Každý bychom rádi využívali svůj čas efektivně, s radostí a v souladu se sebou. Můžete se mě teď klidně zeptat, co mi funguje. A já Vám s klidem odpovím, že každému funguje něco jiného. 

Samozřejmě mám na sobě odzkoušených spoustu technik – “jím tu žábu” nebo občas použiji pomodoro. Můžu Vám dát návody i předat zkušenosti z toho, co funguje mně. Ale víte co? I když Vám to povím, nemusí Vám to pomoci a někam Vás to posunout. Může Vás to postrčit ve Vašich začátcích, pokud si vůbec nevíte rady. Dlouhodobě to však nemusí fungovat. 

Každý potřebujeme být pánem svého času jinak.

Máme jiný denní, týdenní, měsíční či roční harmonogram. Využíváme svůj čas rozdílně. Někdo více pracuje a vyhovuje mu to, jiný potřebuje více volného času a více času s rodinou. Jinak to má člověk svobodný, jinak rodič se třemi dětmi, jinak to má student, jinak ředitel velké společnosti. Můžeme samozřejmě najít nějaké podobnosti, ale nejspíše bude více těch odlišností. 

Pokud chcete přímou radu, doporučuji Vám si najít mentora. Jsou to právě mentoři, kteří Vám radu dají a budou Vám dávat své vlastní náhledy. Chcete-li však pořádně nahlédnout na to, jak Vy sami svůj čas využíváte a jak to je s Vámi v souladu, jak se při tom cítíte nebo jak byste to případně chtěli změnit, aby Vám v tom bylo dobře, neváhejte přijít ke mně na koučink

Provedu Vás koučovacím sezením, abyste si Vy sami přišli na to, co je v souladu s Vámi.

Nebo naopak není a kde potřebujete změnu. Kromě samotného uvědomění si na koučinku můžete vytvořit vlastní strategii, jak být svým pánem/paní času, která bude v souladu s Vámi. Stanovit si první, druhý a další krok a podle toho pak postupovat. A když se třeba někde zaseknete, podpořím Vás, abyste si uvědomili, v čem Vaše zaseknutí spočívá, co přesně je za tím a podpořím Vás v tom, abyste našli Vaši cestu, jak pokračovat nebo jít z toho ven.

Někdo si potřebuje popřemýšlet nad tím, jestli svůj čas využívá dostatečně efektivně. Jiný si potřebuje urovnat priority a poskládat si, čemu se chce ve svém čase věnovat více. Nebo si chce před sebou představit svůj ideální kalendář a dosadit si do něj přesně to, co je s ním v souladu. 

Žádný koučink ani klient není stejný a nejen v tom tví krása.

V koučování navazujeme na to, co právě Vy sami potřebujete a sdělujete nám. Bereme v potaz Vaši individualitu, Vaši osobnost a nastavení. Je třeba si uvědomit, že Vy sami jste pánové/paní svého času a já jako koučka Vás v tom podpořím.

Budu Vám s klidem v hlase pokládat hloubavé otázky, které podpoří Vaše přemýšlení a zároveň Vás vyzvou k akci. Ne nadarmo mé motto zní: “I s klidným hlasem ve Vás rozvířím ty pravé myšlenky a uvědomění”.

Na jaká uvědomění si v koučování a tématu „pán svého času“ mí klienti přišli? Uvedu pár příkladů z praxe.

Paní svého času 1:

Klientka přišla s tím, že chce věnovat čas podnikání, ale i sobě a svým koníčkům. V podnikání má spoustu činností, které dělá. Některé jsou tvůrčí a ty ji velmi baví. Jiné jsou spíše administrativního typu a ty jí příliš velikou radost nečiní. Během koučinku přišla na to, že právě ona administrativa je něco, do čeho se jí příliš nechce, ale zároveň si uvědomila, že je pro ni důležitá a potřebná. Na základě koučinku si vymyslela vlastní strategii, který den v týdnu a hodinu se bude administrativě věnovat a jak to udělat tak, aby se přitom uvolnila a naladila se a práci na administrativě si i více užila.

Paní svého času 2:

Klientka řešila, že by ráda dělala něco více do svého podnikání. S mentorkou si určila možnou strategii a kroky, kterými by se mohla ve svém podnikání v nejbližší době vydat. Připravila si už i možnou kampaň. Měla návod, jak na to, ale přišlo jí, že by jí to příliš zahltilo a že by jí to vyčerpalo a zasekla by se. S laskavostí a klidem jsem ji provedla koučováním a ona si ve vizualizaci představila svůj ideální kalendář a jak to vypadá, aby byl v souladu s ní. Přišla na to, že potřebuje mít práci rozdělenou na více částí a mít pouze jeden den v týdnu, který se bude činnosti podnikání více věnovat. Na tomto příkladu můžete vidět, že práce s mentorkou je skvělá. Když se ale k tomu přidá ještě koučink, má to ještě větší hloubku. 

Hodně klientů za mnou také přichází s tím, že potřebuje vyvážit práci a volný čas. Často si s tím neví rady. Nebo třeba chtějí odejít ze stávající práce a začít podnikat, ale mají obavy, jak by to bylo. Na koučinku si popřemýšlí třeba nad tím, jaké mají před sebou aktuálně možnosti a jak s nimi mohou naložit. Co jim to přinese, když tu změnu udělají. 

Někdy můžete mít jasno po prvním sezení, někdy to chce více setkání. V každém případě setkání s koučkou a koučink stojí za to vyzkoušet a využívat ho ve svůj prospěch. Každému může vyhovovat v jiné fázi života a pro někoho se časem stane i určitým životním stylem. 

Jak mohu podpořit Vás? Co v oblasti svého času nebo jiného tématu řešíte a kde se chcete posunout?

Pojďte si se mnou zdarma sjednat úvodní “poznávací hovor”. Popovídáme si, poznáme se a zjistíme, jaké téma řešíte a jaké jsou Vaše potřeby. Také zažijete, jakým způsobem pracuji. Podle toho následně domluvíme na další spolupráci, aby to pro Vás bylo co nejvíce přínosné.

Poznávací hovor si sjednáte jednoduše zde: www.janacejpova.cz/rezervace-terminu

Přeji nám, aby co nejvíce z nás bylo pány/paními svého času a abychom byli v životě spokojení.

Budu se na Vás těšit!

Jsem tu pro Vás.

životní koučka, Jana Obdržálková Čejpová

koucka@janacejpova.cz

+420 733 590 330

www.janacejpova.cz