fbpx

Znáš ty fráze „změna je život“ nebo „odvážným štěstí přeje“? Něco na nich možná bude.

Je to skoro rok, co jsem odešla z hlavního pracovního poměru v korporátu a tzv. jsem se postavila na vlastní nohy a začala jsem podnikat. Aby byly začátky jednodušší, zůstala jsem na DPČ, abych měla alespoň nějaký příjem. I tak začala nová éra mého života, o které jsem dlouho snila. Trvalo to vážně dlouho, než jsem se odvážila k tomuto velikému kroku. Celých 10 let jsem si užívala jistot, které korporátní prostředí nabízí, i za cenu toho, že mě na mé práci spoustu věcí nebavilo.

Možná si teď říkáte, jak to, že jsem tam vydržela tak dlouho. I na ne příliš záživné práci jsem si vždy našla něco, na čem bych se mohla učit a neustále se rozvíjet. Začala jsem jako obyčejný klientský pracovník, rozuměj pracovník infolinky banky. Díky mojí ambicióznosti jsem se vypracovala až na zástupce team leadera a dokonce jsem se dostal do programu top zaměstnanců. To mě moc potěšilo a s radostí vzpomínám na chvíle, kdy jsem si díky tomu mohla udělat kurz lektora dalšího vzdělávání, ze kterého některé znalosti čerpám doteď. Tehdy jsem to tolik nedokázala ocenit, ale s odstupem času mohu říci, že jsem na to hrdá.

A jak šel čas dál…

Z ničeho nic jsem se rozhodla, že se posunu na jinou pracovní pozici. V té době jsem ještě do práce hodinu dojížděla a nebylo to moc příjemné. Osud tomu chtěl a měla jsem obrovské štěstí, že mi přesun na novou pracovní pozici vyšel. Mělo to sice spoustu úskalí a byl to jeden z mých tzv. „intuitivních“ kroků, ale přineslo to své ovoce a zase trochu té změny. Doma jsem to sotva řekla a už během pár chvil nastalo stěhování. Díky tomu jsem mohla přestat dojíždět a měla jsem trochu více volného času. Nakonec celou tuto moji hurá akci i můj partner ocenil, protože také do té doby dojížděl.

V novém týmu jsem měla na starosti komunikaci s klienty prostřednictvím sociálních sítí a e-mailů. To pro mě byla veliká škola a naučila jsem se skvělé písemné komunikaci s klienty a umět pracovat s „hejty“. Kromě klasické náplně mé práce jsem si začala užívat podporu ostatních kolegů v týmu i nově příchozích. Bavilo mě je vzdělávat „hard skills“ a podporovat je v rozvoji „soft skills“.

Zjistila jsem, nebo se spíše ujistila, že to je to, co mě v mé práci vždy udržovalo a naplňovalo. Když jsem pak přestoupila do dalšího týmu, kde jsme měli na starosti řešení písemné komunikace s klienty a také reklamace, byla jsem moc ráda, že jsem konečně oficiálně mohla být „guru“. Díky tomu jsem tvořila různé podpůrné materiály a pomůcky pro kolegy a tvořila jsem pro ně workshopy a podílela jsem se na jejich rozvoji. Nový útvar, který vznikal, jsem tehdy pomohla budovat od píky a získala jsem i za to ocenění zaměstnance roku.

Prošla jsem si toho opravdu dost, moje tradiční náplň práce mě tolik nenaplňovala, ale podpora kolegů ano. Rozvíjení potenciálu lidí je něco, co mě baví a naplňuje. I proto jsem se vydala na cestu životní koučky. Životním koučinkem žiji a plně věřím v jeho sílu. Vydání se na tuto cestu ve mě klíčilo už dlouho, ale potřebovala jsem ještě dozrát.

Nyní se těším z toho, že jsem se na tuto cestu opravdu vydala a neustále jí kráčím.

Nastoupila jsem na První spirálu kouče a v roce 2021 jsem sloužila těžkou zkoušku v koučovací škole Akademie Libchavy. Díky tomu jsem se naučila koučovat, tedy celý proces koučování a zjistila jsem, že moje kompetence, které mám se na roli kouče výborně hodí. Moje dary jako schopnost aktivně naslouchat, vést rozvíjející rozhovor či umění využívat ticho jsou pro pozici kouče jako stvořené a já jsem obrovsky vděčná, že tyto mé dary a talenty mohu v pozici kouče naplno využívat.

Když se na celou cestu podívám, je opravdu dlouhá. Už teď mě někam dovedla, ale cesta stále nekončí. Pořád po ní kráčím dál a užívám si každý krok, i když jsou to opravdu výzvy. Jedna věc je, že umím dobře koučovat a jsem skvělý kouč. Druhá věc, která je pro mě však nová je podnikání. Oblast, kde se neustále učíte něčemu novému a věřte, že to často není jednoduché. Nikdy jsem ve svém blízkém okolí neměla někoho, kdo podniká, od kterého bych se mohla inspirovat. I proto nyní hledám vzory v jiných úspěšných podnikatelích, od kterých se učím.

Podnikání je pro mě veliká cesta učení, často učení se metodou pokus omyl, tzv. učení se děláním. Za ten rok jsem se toho už hodně naučila a stále je přede mnou mnoho výzev. Jako třeba hledání nových klientů k placené spolupráci. Věřím, že se toto zlomí a Ti správní klienti, kteří se mnou spolupracovat mají, se ke mě dostanou a spolupráce se mnou je bude bavit.

Co myslíš? Mohl/a bys Ty být mým klientem? Láká Tě koučování vyzkoušet? Zaujala Tě třeba má cesta a odvaha jít si za svým, za využíváním svých darů a talentů a podnikání?

Chceš i Ty udělat v životě třeba veliký krok, ale máš obavy? Neváhej a kontaktuj mě. Ráda si s tebou popovídám a také Ti ukážu koučink v plné parádě. Ono, povídá se o tom krásně, ale vlastní zkušenost je nepřenositelná. Díky koučování můžeš obrovsky růst a jít si za svými sny a cíli a také je plnit. Já jsem toho živým důkazem. I mě koučink podpořil v tom, že jsem tento veliký krok udělala a nyní je ze mě profesionální koučka.

Věřím, že jsem Tě tímto krátkým příběhem a ohlédnutím se za svými kroky v posledních letech, které za mě byly odvážné, alespoň trochu inspirovala k tomu, abys udělal/a v životě krok, který zatím může být trochu do neznáma. Může se Ti to vyplatit. Naslouchej svému srdci, objevuj sám sebe a své dary a důvěřuj. Já i koučink Ti v tom budeme oporou.

Pojď do akce a neváhej mě kontaktovat nebo se rovnou ke mě na koučink objednej přes https://www.janacejpova.cz/rezervace-terminu . Ráda Tě podpořím i vyzvu na Tvé jedinečné životní cestě.

Ať už zvolíš cestu mé podpory nebo vstoupíš naplno do své síly sám/sama, držím Ti palce ve Tvých krocích. Ať jsou pro Tebe úspěšné!

Tvá životní koučka, Jana Obdržálková Čejpová

Líbil se Ti můj článek a chceš být se mnou i koučinkem nadále v kontaktu?
Neváhej ode mě odebírat novinky. Přihlas se zde: subscribepage.io/OdGpUp .