fbpx

Když se vaše cíle plní a vize zhmotňují… A když vidíte ten obrovský posun a kus cesty, který už jste ušli… 😍

Psal se přelomový rok 2015, kdy jsem řešila, co budu dále v pracovním životě, ale nejen tom dělat…

Věděla jsem, že mi jsou blízké humanitní obory, sociální služby a potkala jsem se i s profesí kouče, o které jsem si tehdy říkala, že bych se do ní mohla pustit, protože miluji osobnostní rozvoj a mám pro to předpoklady.

Po koučinku, jako skvělé metodě osobnostního rozvoje, jsem už tehdy pokukovala. ❤️

Než jsem se do toho pustila, oslovila jsem v říjnu 2015, v rámci akce „Káva s koučem“ Mgr. Bc. Zdenka Hanyšová Celá , abych si koučink prožila na vlastní kůži. Doteď si pamatuji na ten hluboký prožitek, který jsem měla. Stavěla jsem si předměty a hodně jsem plakala.

Už tehdy jsem pokukovala i po koučovacích výcvikách a vyhlédla jsem si AKADEMIE Libchavy. I proto jsem si vybrala na koučink právě Zdeňku, abych si osahala koučku s tamním výcvikem. Chtělo to ještě větší chvilku času a zrání, ale volání koučky dále pokračovalo. A já chtěla nasát atmosféru v Libchavách a posunout se na své cestě a tak jsem se tam samozřejmě jela podívat.

Zvolila jsem si „Cestu vnitřní proměny“, abych načuchla metody a techniky, které používají a abych se osobnostně rozvinula a v červnu 2019 už jsem byla tam. Opět silný zážitek, ze kterého doteď těžím. Dnes jsem našla desky z kurzu a v nich i tyto tehdejší papírky, na které jsem si tenkrát stoupala a přesně vím, ve kterých místech areálu Libchav to bylo. Wau…

A začala jsem konat…

Přihláška na VOŠ a VŠ – obor sociální práce (letos už tu bakalářku pokořím :)) a konečně rozhodnutí a nastoupení do První spirály kouče v roce 2020. Obrovskou radost jsem měla, když jsem získala certifikaci a prokázala jsem, že to, co jsem se naučila a dělám, je opravdu koučink, dle ICF.

Pak skupinový koučink … a neustále v rozvoji pokračuji, protože když se pro profesi kouče rozhodnete, je to už životní styl a chcete své koučovací dovednosti neustále posunovat, abyste rostli a byli pro klienty co největším přínosem. Aktuálně jsem v mentorinku a směřuji k certifikaci ACC a tou to rozhodně nebude končit. 

No a v roce 2021 přišel úplně první e-mail o možnosti se zapojit do výcviku transformačních průvodců. ❤️

Opět jsem cítila obrovské volání. Dlouho jsem čekala na to, než se tento skvělý pětiletý program rozjede, ale šla jsem do toho od začátku s důvěrou v proces a že jsem tam správně. A více co? Tohle rozhodnutí bylo za poslední dobu jedno z nejlepších, co jsem udělala. Vycházelo ze srdce a má hlava k tomu byla v souladu. Vstup do velikého neznáma, ale s obrovskou důvěrou v proces. Vnímám opět obrovský posun v mém já, v mém vnímání světa a okolí kolem mě a zářím. Pracujeme na sobě, ale zároveň se v praxi učíme dovednostem, jako třeba facilitace nebo mentorink. Cítím obrovskou vděčnost!

Letošní reflektování toho, co se za minulý rok událo, nejen na poli koučinku, mě obrovsky podpořilo, protože jsem najednou viděla vše v konkrétních číslech, obrazech i slovech. 

A dnes jsem objevila tyhle desky a celé to krásně zapadlo.

Tehdy jsem zasela semínko a nyní vnímám období sklizně.

Najednou vidím i to, co jsem ještě nedávno neviděla. Mé cíle a vize se zhmotňují. Samozřejmě pokračuji na cestě dále, ale letos to najednou vše nádherně zaklaplo.

Nebyla to procházka růžovým sadem. Byly momenty tmavé, ale také ty světlé. Bylo to jako na houpačce, která se nyní alespoň trochu stabilizovala, ale vždy se najde nějaký výkyv a je to zcela v pořádku a normální. Alespoň mám díky těmto křivkám pocit, že žiju. A nejen žiju, ale prožívám

Díky všem, které jsem na své cestě potkala. Pociťuji obrovskou vděčnost. Každý jeden jste mě něčím inspirovali, ani o tom třeba ani nevíte. 

Co si z tohoto celého odnáším?

  • Že vize je v životě důležitá a je skvělým hnacím motorem a podporou při vytrvání na cestě, i když se zrovna nedaří a že je důležité ji mít před tím, než se vrhnete do projektů.
  • Že je důležité se do hloubky poznávat a konat v souladu se sebou, se svými dary, se svými hodnotami a životním nastavením. 
  • Že cesta za splněnými sny je o dlouhodobé práci. Není to mávnutím kouzelného proutku, ale celoživotní práce.
  • Že je velmi podporující se podívat na Vaši cestu a to, co jste už dokázali za delší časové období.
  • Že je důležité posilovat důvěru v sebe a vědět, že „jste dost“ a že jsem si vstoupila do své síly.
  • Že jsem nyní dosáhla bodu, kdy sklízím, ale na své koučovací cestě mám ještě další cíle, kterých chci dosáhnout a jdu za tím. Reviduji vizi a pokračuji dál!
  • Že je důležité nejen snít, ale také konat.
  • Vděčnost, že jsem se pro koučink se svými dary a talenty vědomě i ze srdce rozhodla a že jsem díky němu postoupila ještě dál a vykročila jsem na cestu transformačního průvodce, kterým se jednou chci stát.

Cesta za splněnými sny a spokojeným životem se neděje sama, hned a mávnutím proutku. Ale když něco opravdu chcete a jdete si za tím a ustojíte všechny pády a chyby, ze kterých se ponaučíte a jdete dál, v pravý čas to přinese své ovoce.

A koučink je opravdu skvělá metoda, která Vás podpoří, abyste byli úspěšní.

O koučinku a tom, jak mě na mé cestě podpořil, mohu mluvit hodiny. Osobní zkušenost je ale vždy nejvíc. A tak pokud se i Vy chcete v životě posunovat neustále dále, růst, poznávat se a plnit si své sny nebo je teprve třeba i objevovat, neváhejte a vyhledejte svého kouče.

Představila jsem Vám svoji autentickou cestu, která je opravdu má. Každý jdeme jinak a dle sebe. V každém případě já jsem tu jako koučka pro Vás a moc ráda Vás podpořím i vyzvu. „I s klidným hlasem ve Vás rozvířím ty pravé myšlenky a uvědomění.“

Děkuji a jsem tu pro Vás!

„Vaše autentická koučka v rozkvětu.“ Jana Obdržálková Čejpová ❤️